grafika ilustracyjna

Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu Partnerem merytorycznym I Kongresu Energetyki Rozproszonej

w dniach 25–26 września 2023r. na terenie kampusu Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbędzie się I Kongres Energetyki Rozproszonej, którego Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu jest Partnerem merytorycznym.

Wydarzenie będzie kontynuowało linię programową wytyczoną przez Forum Energetyki Rozproszonej, którego pięć edycji zorganizowano w ostatnich latach w ramach projektu „Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii” (KlastER) finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (program GOSPOSTRATEG).

Zakres tematyczny obrad obejmować będzie problemy i wyzwania kluczowe dla przyszłości polskiej transformacji energetycznej, a w szczególności roli, jaką będzie w niej odgrywać energetyka rozproszona. W ramach Forum przewidziane są debaty w sesjach dotyczących m.in. innowacyjnych technologii i infrastruktury energetycznej, budowy rynku dla lokalnych inicjatyw energetycznych, finansowania i społecznych aspektów ER, perspektywy klimatycznej i środowiskowej, uwarunkowań i specyfiki transformacji energetycznej w miastach i gminach wiejskich.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, link do rejestracji: https://app.evenea.pl/event/iker/

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Kongresu: https://kongres.energetyka-rozproszona.pl/

Zapraszamy.